1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 Filament.io 1 Flares ×

Nie chciałam tego pisać, ale moja cierpliwość wyczerpała się w tym tygodniu, kiedy zobaczyłam, nie po raz pierwszy, taki oto obraz przed bramą sąsiada:

 

Spytacie: co to jest? Otóż to są śmieci, które 4-osobowa rodzina sąsiadów nazbierała w ciągu dwóch tygodni. Naliczyłam 8 worków poza pojemnikiem. Ilość jest przerażająca, ale nie to mnie denerwuje. W końcu w dzisiejszych czasach, po ustawie śmieciowej, można wyrzucić tyle, ile się chce.

Dziwi mnie, że firma zabierająca odpady odbiera od nich takie ilości. Mi raz się zdarzyło, że śmieci z żółtego pojemnika nie zmieściły się i położyłam worek na pojemniku, firma go nie zabrała, tylko zostawiła przed posesją. Kiedy zadzwoniłam, aby dowiedzieć dlaczego, usłyszałam: „My nie mamy obowiązku odbierać odpadów, które nie mieszczą się w pojemniku”.

Widać są równi i równiejsi…

1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 Filament.io 1 Flares ×

11 Comments

 1. Anonim

  Nie chcę byc zawistna ale myślę sobie że jak ktoś mieszka w dzielnicy domków jednorodzinnych (czytaj na bogato) to może mieć wywalone na niektóre zasady życia społecznego. Bo jak ma problem to zapłaci by się go pozbyć i już. Pogadaj z sąsiadem zwyczajnie i zapytaj „co to ma być i że zasyfianie ci przeszkadza” to znajdziecie kompromis. Pozdrawiam.

  1. justyna_wacowska

   No właśnie z sąsiadem nie da się dogadać, bo to Pan Hrabia jest. Ponoć ze szlacheckiej rodziny i to podkreśla cały czas. Brakiem kultury wieje od całej rodziny. Nikt na „dzień dobry” nawet nie odpowiada, udają, że nas nie widzą za płotem :/ Niestety to nie wchodzi w grę. Pamiętam rok temu, jak sąsiada sosny tak się rozrosły, że gałęzie nam na posesję przechodziły, to nie chciał ich usunąć, bo jemu nie przeszkadzały, więc sami to zrobiliśmy. Podcięliśmy jego drzewa. Taki typ człowieka.

 2. ~odpadyblog

  Witaj.
  Moim zdaniem problemem nie jest to ile produkuje sasiad odpadow. W roznych okresach swiatecznych potrafi byc ich bardzo duzo.
  Problemem tutaj jest zachowanie gminy i firmy odbierajacej. Nikt, z tego co widze, nie pokusil sie o to by zrobic inwentaryzacje altanek smietnikowych i pojemnikow na odpady. Inwentaryzacja moglaby byc zrobiona przy okazji zmiany systemu gospodarki odpadami. Bylaby szansa, po zapoznaniu sie z harmonogramem odbioru, poprosic o drugi pojemnik.
  Pozdrawiam.
  Tomasz Araszkiewicz

  1. justyna_wacowska

   Ma Pan rację. Dlatego napisałam, że ilość odpadów nie jest regulowana i każdy może wyprodukować tyle śmieci, ile chce. Problem jest w tym, że nie ma pojemników w gminie. Dla mnie wkurzające jest to, że mojego dodatkowego worka nikt nie zabrał, a jemu zabierają aż tyle. Nie wiem z czego to wynika, bo płacimy tyle samo. Tzn, ja mniej, bo segreguję śmieci, a sąsiad nie :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>