TEST – Mleczko nawilżające, Bardzo sucha skóra, Le Petit Marseillais
1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 Filament.io 1 Flares ×

Opis producenta:

Sklep:

Dostępne jest w każdej drogerii i hipermarkecie. Otrzymałam to mleczko w ramach kampanii Le Petit Marseillais i Rekomenduj.to.

Cena:

Widziałam różne. Wahają się od 12-17zł.

Pojemność:

250ml

Opakowanie:

Praktyczna buteleczka z pompką. Kształt opakowania przypominający migdał, bardzo ładny, rzucający się w oczy na półce sklepowej. Kolorystyka bardzo przyjemna dla oka. Uważam, że zastosowanie pompki w kosmetykach tego rodzaju to strzał w 10. Jest higieniczna, a mleczko w końcówce nie zasycha.

Skład:

Niestety zawiera parabeny :(

Zapach:

Bardzo słodki, wyraźnie wyczuwalny jest olejek arganowy. Nie przepadam za takimi mieszankami, ale ten jest nawet znośny ;) Na skórze utrzymuje się do godziny.

Konsystencja:

Jest dosyć wodnista, ale dzięki temu można z łatwością rozprowadzić mleczko po skórze.

Aplikacja:

Równomierna aplikacja nie sprawia najmniejszych problemów. Widziałam na innych blogach opinie, że wchłania się błyskawiczne. Muszę się z tym nie zgodzić. Po rozprowadzeniu skóra jest lepka jeszcze co najmniej 15-20 minut. Mleczko pozostawia po sobie delikatny, tłusty film.

Efekt:

Ewidentnie stan mojej skóry poprawił się. Suche miejsca zaczęły znikać, a skóra stała się elastyczniejsza, bardziej miękka i gładsza. Wszystkie obietnice producenta sprawdziły się.

Wydajność:

Używam mleczka praktycznie codziennie od prawie miesiąca i ubyło go około połowy. Jednak zaznaczam, że najczęściej smaruję tylko ramiona i nogi.

Ocena:

8/10. Odjęłam po jednym punkcie za:
- parabeny
- słabe wchłanianie

Tak, czy inaczej jest to kosmetyk, który warto spróbować i wyrobić sobie na jego temat własne zdanie :)

————————————–

Przypominam o trwającym ROZDANIU! :)

1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 Filament.io 1 Flares ×

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>