Tonik różany
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Róża należy do kwiatów, które od wieków cenione są za aromatyczny zapach. Jej płatki upiększają nasze ciało i działają relaksująco.

Ze względu na to, iż w ostatnim czasie otrzymałam bukiet kilkunastu róż, postanowiłam już prawie więdnące kwiaty wykorzystać do zrobienia wspaniałego kosmetyku.

Tonik różany jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczy płatki róż wrzucić do garnuszka, zalać wodą i gotować około godziny na małym ogniu, pod przykryciem. Ostudzony tonik przelewamy do czystej butelki i trzymamy w lodówce.

Ja nigdy nie przekraczam terminu dwóch tygodni. Jeśli po tym czasie mam jeszcze sporo płynu, wykorzystuję go jako dodatek do kąpieli.

 

 

Tonik używam dwa razy dziennie do przemywania twarzy i szyi. Bardzo dobrze rozjaśnia przebarwienia i sprawia, że cera nabiera jednolitego kolorytu. Delikatnie rozświetla.

Kiedy dodaję go do kąpieli, czuję się niesamowicie zrelaksowana, dzięki intensywnemu zapachowi, a skóra całego ciała jest bardzo gładka.

 

Polecam! :)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

5 Comments

    1. ~justyna_wacowska

      Suszone pewnie też by się nadawały, ale nigdy nie próbowałam. Wyobrażam sobie, że gorzej by się gotowy tonik przelewało, bo by miał dużo małych kawałków płatków.
      Suszone płatki prędzej widzę w maseczce lub peelingu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>